סוגי יאכטות  – כללי

סוגי יאכטות שונים קיימים בשוק הנבדלים בינם. ההבדלים הנם במספר גופי הציפה ובמטרה שלשמה הן נועדו – קיימות יאכטות ספורטיביות שמשמשות לתחרויות ומירוצים שונים, לעומתן ישנן יאכטות שמטרתן אירוח ברמה גבוהה ומתן שירותים נלווים (קייטרינג, פעילויות גיבוש וכו’) ויש יאכטות שמטרתן היא שייט רגוע למקומות רחוקים ואקזוטיים.

סוגי יאכטות עיקריים

קטמרן

קטמרן יכולה לשמש כלי שייט ספורטיבי או יאכטה מהנה ומפנקת.קטמרן יכולה להיות בעלת מנוע או בעלת מפרשים.קטמרן ספוטריבית בעלת מפרשים מיועדת על פי רוב לשני אנשים  שמחלקים את העבודה בינהם- האחד אחראי על ניווט והיגוי הקטמרן ושליטה על המפרש הראשי ואילו השני אחראי על איזון הסירה ושליטה על המפרש השני – המהירות והביצועים איתם מגיעים בהשטת קטמרן גורמים לריגוש רב ולשחרור אדרנלין.
אם מחפשים הנאה משפחתית, ניתן גם אותה להפיק מהשטת קטמרן – ישנם דגמים שמאפשרים תיפעול קל ללא צורך בנסיון קודם והחוויה המשפחתית היא מושלמת!!!
קטמרן ממונע הינו גדול יותר ומאפשר השטה של מספר רב יותר של אנשים תוך צבירת חוויות משותפות על הסיפון..

גולט

הגולט ( Gulet ) היא מפרשית עץ המעוצבת במבנה מסורתי שמקורה בתורכיה.יש עליה שני תרנים ומחובר לה מנוע דיזל חזק שמאפשר לה לא להיות תלויה בעוצמת הרוחות ובמפרשים המתוחים.
ניתן לשכור גולט בתורכייה וביוון ב-2 גדלים עיקריים – 15 מ’ -מפרשית זו אמנם אינה גדולה באופן יחסי אך היא מאובזרת בכל מה שדרוש להפלגה בים הפתוח. ומפרשית  באורך של עד 33 מ’ שמעניקה פינוק אמיתי -מה כבר לא נאמר על החופים של מדינות אלו ועל כל היופי הטמון בהן..

יאכטות RACER

יאכטות אלו כשמן כן הן, מיועדות למירוצים ולשיוט במהירות רבה. יאכטות RACER מיועדות לאלו שאוהבים לחוש את עוצמת הרוח המכה בפנים ויודעים לתמרן את כלי השייט בין הגלים.

יאכטות CRUISER

יאכטות אלו הן מסוג היאכטות הקלסיות – גדולות, יציבות, לא מהירות  במיוחד אך מספקות את מרב הפינוקים